• Koło plastyczne

    Dzisiaj trochę zabawy na kółku plastycznym. Dzieci tworzyły piankoline.

  • Ekspert tabliczki mnożenia

    Ekspert tabliczki mnożenia

    2 października odbył się w naszej szkole światowy dzień tabliczki mnożenia. Uczniowie na lekcjach matematyki pisali egzamin, walcząc o tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Oto zwycięzcy: 

    Ekspert tabliczki mnożenia klas 4 - Maciej Cybulski 4a

    Ekspert tabliczki mnożenia klas 5 - Gracjan Gudaś 5

    Ekspert tabliczki mnożenia klas 6 - Antoni Kosecki 6b

    Ekspert tabliczki mnożenia kls 7 - Maciej Stępień 7b

  • Kółko informatyczne

    W piątek 16 października 2020 r.odbyły się już piąte zajęcia kółka informatycznego w ramach CMI. W zajęciach koła bierze udział 12 uczniów z klas IV-VII. Pracowaliśmy w Scratch-u i PixBlocks-ie. Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie https://cmi.edu.pl/

  • Podziękowanie

    Podziękowanie

    Za naszym pośrednictwem nauczycielka biologii, Pani Barbara Tęsiorowska, pragnie podziękować wszystkim uczniom i ich rodzicom za aktywny udział w zbiórce karmy dla zwierząt bezdomnych ze schroniska w Czartkach. Oto treść podziękowań:

    "Byłam i widziałam - zwierzęta są zadbane i zdrowe, ale nie mają swojego domu i czekają na adopcję. Wróciłam z najmniejszym kociakiem. Tosia ma apetyt, zwiedza mieszkanie, zaprzyjaźnia się z moim psem i regularnie zapełnia kuwetę.Za Tośkę też Wam dziękuję! Nie kończymy zbiórki karmy. Nadal ją zbierajmy i zwierzątkom pomagajmy!"

     

  • Święto drzewa

    Święto drzewa

    Przypadające na 10 października Święto Drzewa zostało zaakcentowane w naszej szkole poprzez gazetkę informacyjną. Makieta drzewa wykonana z pociętych w paski rolek papieru (czyli coś nowego ze śmieciowej makulatury), wzbogacona została pracami uczniów klasy V a pt. „Jesienne kompozycje z kolorowych liści”.

  • Ślubowanie na ucznia pierwszej klasy

    Dzisiaj w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie na ucznia w klasie 1B.

    "Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

    Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

    Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."

     

     

  • Sukcesy naszych absolwentów

    Sukcesy naszych absolwentów

    Możliwości śledzenia losów naszych absolwentów są ograniczone, ale, gdy tylko możemy, informujemy o sukcesach wychowanków SP nr 7. Ostatnio jest ich bardzo dużo, o czym z przyjemnością informujemy.

     

     

    Martyna Ławniczak - II miejsce w serwisie restauracyjnym w Finale Eliminacji Krajowych WorldSkills w Poznaniu

    https://nasze.fm/news,36320

    Wiktor Kruszwic - Mistrz Polski Młodzików w rzucie młotem

    https://nasze.fm/news,36207

    Paulina Rębacz - wicemistrzyni Polski juniorek młodszych w biegu na 1500 m

    https://nasze.fm/news,36124

    Innych naszych absolwentów zachęcamy do przesyłania nam informacji o swoich sukcesach. I to niekoniecznie tych na miarę ogólnopolską.  

     

  • Podsumowanie konkursów

    Podsumowaliśmy kolejne szkolne konkursy. W konkursie fotograficznym "Jak trenuję w czterech ścianach" jury przyznało pierwszą nagrodę Zofii Prokopowicz, drugie miejsce przypadło Maciejowi Cybulskiemu, zaś trzecie Nadii Szczepańskiej. W konkursie plastycznym dla klas I-III nawyżej oceniona została praca Natalii Wojtysiak, kolejne miejsca zajęły Julia Janicka i Hanna Błaszczyk. 

  • Lena wygrała o 0,01 sekundy

    Konkurs Mistrzyni Szybkości został również przeprowadzony na zajęciach SKS dla klas VII-VIII. Uczestniczek było zdecydowanie mniej, ale emocje sięgnęły zenitu. Okazało się bowiem, że zwyciężczyni, Lena Lisiak, pokonała drugą w klasyfikacji, Paulinę Jaros, o zaledwie 0,01 sekundy. Trzecie miejsce przypadło Monice Wojtasik/

  • Mistrzyni Szybkości - Elżbieta Owczarek

    W piątek, 2 października, w ramach programu Kumulacja Aktywności zorganizowany został konkurs na Mistrzynię Szybkości. 25 dziewcząt z klas IV-VI rywalizowało w 6 konkurencjach, w których trzeba było wykazać się szybkością reakcji, sprytem i dokładnością. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Elżbieta Owczarek, drugie Marta Chuderska, zaś trzecie Zuzanna Olszewska. Jednocześnie pragniemy dodać, że załączony fotoreportaż to dzieło artystyczne naszych uczennice, które pełniły funkcję reporterską z imprezy, wcieliły się również w rolę sędzin.

  • Światowy Tydzień Zwierząt

    W niedzielę, 4 października, obchodzony był Światowy Dzień Zwierząt. Od poniedziałku, 5 października, rozpoczyna się natomiast Światowy Tydzień Zwierząt. Z tej okazji ogłaszamy szkolną zbiórkę karmy dla zwierząt bezdomnych przebywających w schroniskach. Karmę można przynosić do Pani Barbary Tęsiorowskiej. A w rozwinięciu wiadomości krótki wiersz, który ma was zachęcić do pomocy zwierzakom.

    Dzieci i dorośli zwierzęta kochają
    i pomóc im na pewno zamierzają.

    Tym zwierzątkom co są w schronisku bardzo
    współczujemy, bo nie mają nikogo do kochania,
    przytulania i na spacer wyprowadzania.

    Bardzo im współczujemy
    i jedzonko im podarujemy,

    aby zimę przetrwały

    i nowych właścicieli znalazły.

  • Wakacje i przyrody obserwacje

    Kontynuujemy promocję wspaniałego przedmiotu, jakim jest biologia. Dziś prezentujemy wybrane prace pod tytułem "Wakacje i przyrody obserwacje", które są zaprezentowane przed klasą biologiczną.

  • Dzień Głośnego Czytania

    29 września z okazji Dnia Głośnego czytania uczennice klasy VI c czytały książki uczniom klas I - II

  • Ekologia w naszej szkole

    Ekologia w naszej szkole

    Bardzo bogaty jest w tym roku szkolny program działań ekologicznych, realizowany przez nauczycielkę biologii w naszej szkole - Panią Barbarę Tęsiorowską. W rozwinięciu artykułu przedstawiamy wszystkie działania.

     

    1. Prace dodatkowe dla chętnych uczniów klas V-VIII zainteresowanych przyrodą, biologią i ochroną środowiska w korelacji z podstawą programową w poszczególnych poziomach klas.

    a/ klasy V- „ Jesienna laurka” – zielnik w praktycznej formie,

    „ Moja własna roślinka” – uprawa z nasionka do kwiatuszka i owocu, 

    b/ klasy VI – „ Mój ulubiony zwierzaczek” – prezentacja przedstawiająca zachowania domowych  i nie tylko domowych zwierząt,

    „ Ślady zwierząt” – kompozycje z naturalnych elementów gubionych przez zwierzęta,

    c/ klasy VII- projekty „ Jak dbać o zdrowie,

    d/ klasy VIII – projekty „ Ekologiczne ciekawostki”,

    e/ klasy V-VIII – „Wakacje i przyrody naszej obserwacje”.

        

    2 . Szkolne konkursy wiedzy biologicznej:

    a/ klasy V „ Już wiemy co jemy” b/ klasy VI  „ Zwierzęta wokół nas”,

    c/ klasy VII  „ Ciało człowieka”, d/ klasy VIII „ Mistrz genetyki”.

     

    3. Konkursy pozaszkolne:

    a/ II Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „ Oszczędzajmy wodę”,

    b/ udział w konkursach oferowanych przez różne instytucje  podczas tego roku szkolnego i skierowane do uczniów szkół podstawowych.

     

    4. Ekologiczne święta – gazetki, wystawki, działania praktyczne.

     Święto Drzewa,  Światowy Dzień Zwierząt, Dzień Ornitologii, Dzień Kundelka,  Światowy Dzień Kota,  Światowy Dzień Wody, Godzina dla Ziemi,  Światowy Dzień Wody,  Dzień Ziemi oraz szkolne owocowe dni z serii „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

     

    5. Obserwacje i doświadczenia – np: rozwój inwazyjnej ćmy bukszpanowej i biologiczne sposoby walki ze szkodnikiem itp. co życie przyniesie?

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    2 października w naszej szkole będzie obchodzony Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. 

  • Puchary za współzawodnictwo szkół

    Puchary za współzawodnictwo szkół

    Zduńskowolski Szkolny Zwiążek Sportowy podsumował współzawodnictwo szkół za rok szkolny 2019/2020. Zmagania sportowców co prawda przerwał koronawirus, ale w podsumowaniu zawodów, które odbyły się do marca 2020 roku, wypadliśmy całkiem nieźle. Chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu, zaś dziewczęta na drugim.  

  • Zajęcia pozalekcyjne realizowane w szkole

    Zajęcia pozalekcyjne realizowane w szkole

    Poniżej zamieszczmy listę zajęć pozalekcyjnych realizowanych w szkole. 

    Nabór na poszczególne zajęcia prowadzą nauczyciele prowadzący.

    Zachęcamy uczniów do udziału i rozwijania swoich zainteresowań.

    zajecia_rozwijajace_dla_uczniow.pdf

  • Pokaz gimnastyczny

    Dzisiaj w naszej szkole odbył się pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu Ariny Veselovej byłej reprezentantki Ukrainy w gimnastyce artystycznej. Dziękujemy Fitness Club Family Center.

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Korona mi niestraszna"

    Uczniowski Klub Sportowy "Talent" podsumował konkurs na rymowankę "Korona mi niestraszna". W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła Natalia Smażek, drugie - Zoja Grzegorzewska, zaś trzecie Hanna Błaszczyk. W grupie klasi IV-VIII wygrała Oliwia Groblena przed Janem Smagłowskim i Zofią Biernat. Wszyscy uczestnicy konkursu (30 uczniów i uczennic) otrzymali nagrody rzeczowe. Nieobenych z powodu chorób zapraszamy po odbiór nagród do nauczyciela wychowania fizycznego - Marka Lorenca.   

  • Galeria laureatów

    Z okazji Tygodnia Czystości Wody ogłosiliśmy konkurs "KONKURS na WODNĄ RYMOWANKĘ". Laureatów ogłosiliśmy jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, dziś prezentujemy galerię z uroczystości wręczenia nagród. Jednocześnie przypominamy kilka z wyróżnionych rymowanek.

     

    "Oszczędzaj wodę Arturze,

    a będziesz ją miał na dłużej.

    Jeśli wody za dużo zużyjesz,

    to za długo nie pożyjesz."   :-)

    Autor - Hanna Błaszczyk (kl. 2b)

     

    "Sucha ziemia, sucho w karanie !

    Co ja zrobię, mam też pranie !

    Ręce brudne, buzia brudna !

    Sucha na dnie, też jest studnia !

    Szanuj wodę więc kolego!

    Życie bez wody jest do niczego!"

    Autor: Malwina Awramiec (kl. 4a)

     

    "Morze, rzeka, jezioro -

    To nie jest śmietnisko.

    Gdy słońce przygrzeje,

    Chcę tam jeździć na letnisko"

    Autor - Ewa Radziewicz (kl. 5a)

     

    "Tu źródełko, tam strumyczek

    Nie pij sam, zakręć kran 

    Nic nie marnuj 

    Zostaw też dla drzewka czystej wody łyczek”

    Autor - Kajetan Sławiński (kl. 7b)

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 7 im. Władysława Broniewskiego
    ul. Wodna 32, 98-220 Zduńska Wola
  • 43 823-60-27

Galeria zdjęć