W dniu 7 czerwca zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli
do udziału w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie 2023”
Tego dnia zachęcamy wszystkich do czytania książek na boisku szkolnym w trakcie
przerw obiadowych /o godzinie 11.30 i 12.35/.
Zabierzcie tego dnia do szkoły swoją ulubioną książkę i koc.
Podczas Festynu Rodzinnego odbyło się również uroczyste nazwanie naszych jabłonek, które jakiś czas temu otrzymaliśmy za udział w akcji Jabłonki Swawole . Dziękujemy zaproszonym gościom za obecność i symboliczne wbicie specjalnie przygotowanych tabliczek z nazwami jabłonek. Teraz na pewni będą rosły zdrowo i szybko! 🌳🌳🌳
Uczniowie siódemki kochają zwierzęta! Do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście. Uczniowie oraz nauczyciele mieli okazję zobaczyć z bliska samodzielnie wyhodowane zwierzątka przyniesione przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie wraz z małymi kaczkami odwiedzili poszczególne klasy! Radości nie było końca! 😃😃😃🦆🦆🐥🐥
W Dniu Dziecka życzymy Wam wielu słonecznych dni przepełnionych uśmiechem i radością. Niech każda chwila będzie dla Was niezapomnianą. Odkrywajcie nowe pasje i spełniajcie swoje marzenia. Pamiętajcie, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych! 😃😃😃. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Dziecka w naszej szkole.
25 maja 2023 r. dwoje uczniów z klasy 4b Hania Juszczak i Marcel Szczepankiewicz pod opieką pani Anny Stępnik wzięło udział w XX Turnieju Recytatorskim " POSŁUCHAJ MNIE, MAMO 2023" organizowanym przez MDK w Zduńskiej Woli. Hania Juszczak zaprezentowała utwór Juliana Tuwima pt." Spóźniony słowik", za który otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu!
Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 7, podobnie jak wszyscy ósmoklasiści w Polsce, są w trakcie pisania pierwszego w życiu egzaminu. Wczoraj zmagali się z trudami języka polskiego, dziś podeszli do sprawdzianu z matematyki. Trzymamy kciuki za dobre wyniki.
Ostatnio świetlica szkolna odwiedziła starożytny Egipt. W ramach projektu Świetliczaki na tropie kolorów świata uczniowie zapoznali się ze zwyczajami panującymi w starożytnym Egipcie. Poznali pismo - hieroglify, pisali swoje imię, poznali proces mumifikacji, odwiedzili piramidy i popłynęli Nilem. Uczniowie byli zachwyceni!
Uczennica klasy 8d, Lena Plociennik, została Laureatka XV Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych rejonu sieradzkiego. Lenka wraz z opiekunem p. Anna Piotrowska wezmą udział w uroczystym podsumowaniu Konkursu w dniu 21 czerwca w siedzibie Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu. GRATULUJEMY i zyczymy dalszych sukcesów 👏😊🌷
Uczniowie klasy 2a oraz klasy 2b wybrali się na wycieczkę do stolicy. 17 maja zwiedziliśmy Łazienki Królewskie, Stare Miasto oraz oczywiście Stadion Narodowy. Mimo niesprzyjającej pogody wróciliśmy z pięknymi wspomnieniami oraz oczywiście pamiątkami. 😀😀
Jesteśmy po niespełna trzech miesiącach zajęć rozwijających dla starszych klas, w ramach których nasi uczniowie zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu podstaw języka migowego. Umiejetność nietypowa, dla jednych łatwa, dla drugich trochę skomplikowana, ale na pewno dla wszystkich tak samo ciekawa i rozwijająca. Na fotorelacji zabawa z językiem migowym w grupie starszej oraz intensywne przygotowania grupy młodszej - już zaawansowanej razem z grupą początkującą, do niespodziankowego występu podczas naszego Szkolnego Dnia Rodziny 27 maja ☺️ wszyscy wzajemnie sobie pomagają i dzielnie się wspierają 💪💪💪
Podczas Festynu Rodzinnego - 27 maja 2023r., Szkolne Koło Wolontariatu i Biblioteka Szkolna organizują zbiórkę plastikowych zakrętek dla chorego Julka – w ramach akcji "Mowa dla Julka" oraz zbiórkę zużytych baterii przyłączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji "Baterie zbieramy - wspólnie o środowisko dbamy". Zachęcamy wszystkich do wsparcia tych inicjatyw.
XX POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE
18 maja w Szkole Podstawowej w Czechach ogłoszono wyniki Potyczek Matematycznych. Nasi uczniowie ,,spisali się na medal,, - brawo...
1. Antoni Zagner, w kategorii klas piątych zajął pierwsze miejsce,
2. Maciej Cybulski, uczeń klasy szóstej, zajął trzecie miejsce,
3. Lena Płóciennik zajęła drugie miejsce w kategorii klas ósmych.
Gratulujemy naszym matematycznym mistrzom.
Podczas zawodów powiatowych w czwórboju la Stanisław Głogowski pobił aż trzy rekordy szkoły - w biegu na 60 metrów, w skoku w dal i w biegu na 1000 metrów. Wydawało się, że osiągnął szczyt sportowych możliwości, okazało się jednak, że w Półfinale Wojewódzkim Staś spisał się jeszcze lepiej. Ustanowił bowiem aż 3 nowe rekordy, a jeden wyrównał (na 60 metrów). Poprawił swoje osiągnięcia w biegu na 1000 metrów (z 3:17,00 na 3:05,99), skoku w dal (z 5,28 m na 5,52 metrów), a w punktacji czwórboju lekkoatletycznego poprawił rekordowe osiągnięcie Mieszka Lorenca sprzed 10 lat - z 293 na 311 punktów.
Pragniemy dodać, że wszystkie rekordy szkoły można znaleźć na szkolnej gazetce. Zapraszamy do analizy.
Po zawodach powiatowych nasi lekkoatleci wzięli udział w Półfinale Wojewódzkim w czwórboju i trójboju la. Wszystkie nasze zespoły zajęły miejsca na podium, a dwie z nich zakwalifikowały się do Finału Wojewódzkiego.
Najlepsi w stawce okazali się chłopcy z klas III-IV. Tymek Klimaszewski, Antoni Stępnik, Wiktor Wiśniewski, Adam Linowiecki, Antoni Błaszczyk uzbierali łącznie 531 trójbojowych punktów, dzięki czemu wyprzedzili w końcowej klasyfikacji wszystkie zespoły.
Po zaciętej walce w ostatniej konkurencji czwórboju lekkoatletycznego - biegu na 600 metrów - na drugim miejscu zakończyły zmagania dziewczęta z klas V-VI. Lena Raźniewska, Lena Osińska, Hanna Błaszczyk, Lena Kuligowska, Wiktoria Przesmycka i Amelia Fiszer zdobyły 887 punktów, dzięki czemu będą miały okazję wystartować w Finale Wojewódzkim.
Bez awansu do Finału Wojewódzkiego, ale na wysokim 3. miejscu, zakończyli zawody chłopcy z klas V-VII. Stanisław Głogowski, Dominik Pawlak, Wojciech Staszewski, Jan Jagielski, Aleks Woźniak i Filip Jarczewski zdobyli łącznie 848 punktów. Do awansu do Finału Wojewódzkiego zabrakło im niewiele - zaledwie 50 punktów.
Powiatowe zawody w trójboju i czwórboju la zaowocowały kilkoma nowymi rekordami szkoły w poszczególnych konkurencjach.
Głównym pogromcą rekordów okazał się Stanisław Głogowski, który ustanowił aż trzy nowe rekordy. W biegu na 60 metrów pobił 11-letni rekord Mieszka Lorenca z 8,10 sekundy na 8,00 sekundy. W skoku w dal Staś rozprawił się z jeszcze starszym rekordem. 16-letni rekord Grzegorza Samelaka zmienił z 5,05 metra na 5,28 metra. Trzeci z rekordów padł w biegu na 1000 metrów. Rekord Dawida Krawczyka (3:20,13) został poprawiony o 3 sekundy.
O nowy rekord postarał się również Wiktor Wiśniewski, który w trójboju la uzbierał 153 punkty, dzięki czemu poprawił o 9 punktów rekord z 2017 roku, ustanowiony przez Piotra Piotrowskiego.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Dzieci w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. Występ okazał się bardzo udany, nasze drużyny zajęly bowiem trzy miejsca na podium. Najlepsi w rywalizacji okazali się chłopcy z klas III-IV, którzy wygrali zmagania w trójboju lekkoatletycznym. Drugie miejsce w czwórboju la zajęły dziewczęta z klas V-VII, w tej samej konkurencji chłopcy uplasowali się na 3. miejscu. czwarta z naszych drużyn, złożona z dziewcząt z klas IV, zajęła 8. miejsce.
Drodzy uczniowie
Już za tydzień, 27 maja, w naszej szkole odbędzie się Festyn Rodzinny, podczas którego możecie pokazać swoje pasje i uzdolnienia
W godzinach 9.30 – 12.00 scena będzie do Waszej dyspozycji. Zapisy przyjmują wychowawcy klas i przewodniczący samorządu – Pan Tomasz Ratajczyk.
Podczas Dnia Rodziny każda z klas przygotuje obraz na płótnie. Wykonane prace artystyczne będą dekoracją sal lekcyjnych.
Jedną z atrakcji będzie również konkurs na uczniowskie logo szkoły.
Ostrzcie ołówki i kredki, szykujcie mazaki i pędzle.
Czekamy na Wasze talenty!
WERNISAŻ PRAC ARTYSTYCZNYCH, czyli wystawa prac naszych uczniów podczas Festynu Rodzinnego 27 maja!
Jeśli chcesz zaprezentować swój artystyczny potencjał, to przelej swoją wyobraźnię na kartkę papieru. Praca plastyczna może być w formacie A4 lub A3. Wasze dzieła dostarczajcie do swoich wychowawców najpóźniej do piątku 26 maja.
Koniecznie podpiszcie na odwrocie swoje prace!
Z niecierpliwością czekamy na Wasze talenty! 😍😍😍
Uczniowie klasy 7a wzięli udział w Miejskim Dniu z Profilaktyką, który przebiegał pod hasłem „Koleżanko i kolego używki to nic dobrego”. Głównym celem konferencji było wzmocnienie świadomości dzieci i młodzieży w kształtowanie własnych zachowań Podczas konferencji rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Stop nałogom i uzależnieniom", w którym uczeń naszej szkoły Seweryn Nowak kl.8c zajął III miejsce.