Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj, śnij, odkrywaj
Mark Twain
pod takim hasłem przebiegało "Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026". Było to wydarzenie bardzo emocjonalne, nastrojowe i dostojne. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu autostwa Nadii Jastrzębskiej i Lucyny Zagner.
Jutro ostatni dzień roku szkolnego 2025/2026. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły na uroczyste zakończenie.
Uczniowie klas I-III zaczynają swoją akademię
o godzinie 8:00,
uczniowie klas IV-VIII będą żegnać rok szkolny
od godziny 9:00.
Tradycji stało się zadość i ponownie w ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie Siódemki odkrywają nowe miejsca i integrują się podczas czterodniowej wycieczki. Oto zapis ich wycieczki i fotoreportaż z wyjazdu.
1 dzień - w pierwszym dniu klasy 5ab i 6ab odwiedziły Kopalnię Złota i Średniowieczną Osadę w Złotym Stoku po czym zameldowały się w miejscu noclegowym w Stroniu Śląskim.
2 dzień - stolica Republiki Czeskiej przywitała nas upalną pogodą i pięknymi widokami. Praga zauroczyła i wszyscy zgodnie twierdzą, że należy tu wrócić. Drugi dzień naszej wycieczki jak najbardziej udany.
Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w konkursie „Czy znasz przygody skarpetek?” na podstawie książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” organizowanym przez biblioteką szkolną. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania, wykazanej znajmości lektury oraz aktywnego udziału w konkursie. Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do sięgania po kolejne ciekawe książki.
W klasie 1b odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym kółko czytelnicze. Zajęcia przebiegały pod hasłem „Czytanie na polanie”. Korzystając z pięknej, letniej pogody, uczniowie przenieśli się na świeże powietrze. W cieniu drzewa z uwagą wysłuchali bajki czytanej przez wychowawcę, a następnie sami, pracując w mniejszych grupach, czytali historie o Kici Koci. Choć były to krótkie i proste teksty, dzieci poradziły sobie z nimi bardzo dobrze, wykazując się zaangażowaniem i coraz większą swobodą w czytaniu. Wspólne czytanie rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, ćwiczy koncentrację oraz buduje nawyk sięgania po książki. To doskonały sposób na spędzanie czasu i rozwijanie pasji czytelniczych już od najmłodszych lat. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w tegorocznych spotkaniach kółka czytelniczego i życzymy, aby książki towarzyszyły im również podczas wakacji!